Швидкозарядний електричний автобус прокладає шлях до "екологічного" громадського транспорту

Із року в рік екологічна ситуація в великих містах стає все гіршою, адже кількість автомобілів, а з ними і обсягів викидів вуглекислого газу в навколишню середу, постійно зростає. І якщо автомобілісти повільно, але все ж переходять на електрокари, то громадський транспорт не поспішає стати екологічно дружнім…

 

Виправити ситуацію вирішив голландський стратап Heliox, який розробив надшвидкісну систему заряджання для електроавтобусів – інноваційне рішення, яке за активної підтримки мережі Enterprise Europe Network (EEN) «завойовує» популярність у всьому світі.

 

З використання технології Heliox електроавтобуси можуть повністю зарядитися за 2-5 хвилин! А це дає можливість, по-перше, скоротити до нуля викиди у навколишнє середовище, а, по-друге, створити систему громадського транспорту, яка працюватиме 24/7 використовуючи відновні джерела енергії.

 

«МПС змінюють правила гри» – каже Марк Смід, директор з розвитку Heliox, – «У нас є ідеї, досвід та технології для зміни галузей, але ми не завжди маємо досвід для розширення».

 

На жаль, Heliox виявив, що навіть після успішних пілотних запусків, деякі державні органи виявилися неготовими до адаптації громадських автопарків з використанням їх технології. Компанія зрозуміла, що без проведення оптимізації бізнес-процесів, які сприятимуть зниженню витрат, та без надійних партнерів та експертів, які допоможуть налагодити контакт з тими державними органами влади, які готові перейти до «зеленого» транспорту, ефективне функціонування бізнес-моделі Heliox неможливе. Тож компанія звернулася до Нідерландського агентства з підприємництва (RVO), члена найбільшої в світі мережі підтримки для малих та середніх підприємств – Network Enterprise Europe.

 

Бізнес-кейс

 

Стен Франке, експерт RVO, мав значний досвід роботи з голландськими МСП та відразу розгледів великий потенціал у Heliox: «Heliox – це потужна компанія з технологіями, здатними змінити звичний порядок речей. У них було все для стрімкого розвитку – ноу-хау, висококваліфікований персонал, нестримне бажання, однак вони не знали як вийти на ринок електричних транспортних засобів та розширити свій бізнес закордоном».

 

За підтримки EEN, Heliox отримав фінансування у розмірі 1,5 мільйона євро в рамках програми Горизонт 2020 «Інструменти для підтримки малих та середніх інноваційних підприємств». Окрім фінансової підтримки, EEN надала двох тренерів з бізнес-інновацій, які мали допомогти компанії знизити операційні витрати та вдосконалити бізнес-план з урахування міжнародного вектору розвитку.

 

«Heliox хотів розширити бізнес до Великобританії та Ірландії, однак не знав, як це зробити. Окрім інформації щодо основних гравців (виробників та постачальників) ринку, системи закупівель для громадського транспорту, електричної інфраструктури тощо, компанія потребувала знань для створення стратегії виходу на ринок» – підсумував Франке.

 

 

Чистий світ

 

Перший тренер допоміг розробити стратегію для потенційних європейських ринків – наразі Heliox реалізує екологічні рішення для громадського транспорту у Фінляндії, Люксембурзі, Франції, Данії, Нідерландах та Німеччині. Другий тренер – знайти партнерів закордоном: було налагоджено контакти в США, Сінгапурі, Австралії та Новій Зеландії.

 

Завдяки підтримці EEN, компанія Heliox змогла зробити величезний крок у напрямку зменшення витрат та доступу до нових ринків. Нідерландський стартап тепер може змінити систему громадського транспорту по всьому світу.

 

«Ми лише одна з частин пазлу для створення більш чистого світу»: – сказав Смітт. «Нашою мрією був екологічний бізнес, і ми щиро раді, що завдяки розвитку ринку електричних транспортних засобів та інноваційних технологій, автобуси, які забруднюють навколишнє середовище скоро залишаться у минулому, а повітря в містах стане чистішим».

викиди, вуглекислого газу що автобуси

 

 

Джерело: http://bit.ly/2tjGJzY

 

12.11.2017

Бажаєте отримувати актуальну інформацію щодо нових можливостей програми cosme та мережі EEN ?

Отправка формы…

На сервере произошла ошибка.

Ваш запит отримано!

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ

З НАМИ

Україна, 01008, Київ,

 

вул. Грушевського 12/2,

 

оф. 368

cosme@me.gov.ua

044 596 68 53

Отправка формы…

На сервере произошла ошибка.

Ваше питання отримано!

Наші спеціалісти зв'яжуться з вами в найближчий час ...

(C) 2017 MEDTU, COSME-TEAM.